Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Avery Dennison inwestuje 60 mln euro w Europie

Avery Dennison inwestuje 60 mln euro w Europie

Korporacja Avery Dennison poinformowała o szczegółach swoich dwóch dużych inwestycji na terenie Europy, których celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych i poprawa wydajności istniejących fabryk, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na oferowane przez firmę materiały do produkcji etykiet i opakowań.

Firma jest w trakcie rozbudowy swoich zakładów w Champ-sur-Drac k. Grenoble we Francji. Ta inwestycja, warta 45 mln euro i zaplanowana na trzy lata, obejmuje powstanie pięciu nowych budynków logistycznych o łącznej powierzchni ponad 8,7 tys. m2, zautomatyzowanego magazynu oraz instalację dodatkowej szybkiej i nowoczesnej maszyny do powlekania klejem topliwym, która ma zostać uruchomiona w 2024 r.

W zakładzie w Luksemburgu, specjalizującym się w produkcji etykiet z wykorzystaniem akrylowych klejów emulsyjnych, firma realizuje projekt o wartości 15 mln euro, którego celem jest przeprojektowanie przepływu operacyjnego i zainstalowanie nowego specjalistycznego rozwiązania do nakładania emulsji. Zgodnie z planem powlekarka ma zostać uruchomiona w 1. kwartale 2023 r.

„Inwestycje we Francji i Luksemburgu, dzięki którym uwolnimy moce wytwórcze w całej naszej europejskiej sieci produkcyjnej, pozwolą nam zaspokoić zarówno obecne, jak i przyszłe zapotrzebowanie klientów na materiały etykietowe. Wzmocnienie obszaru produkcyjnego i dystrybucyjnego przybliży ponadto firmę do pełnego wdrożenia praktyk Przemysłu 4.0 – wszystko dzięki zwiększeniu wydajności, zmniejszeniu kosztów operacyjnych i zapewnieniu pracownikom bezpieczniejszych warunków pracy i możliwość wykonywania bardziej wartościowych zadań” – powiedział Tim Presto, wiceprezes ds. łańcucha dostaw i operacji w regionie EMENA w Avery Dennison.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Obchodząca w tym roku 80-lecie istnienia firma Seiko Epson Corporation otworzyła w swojej japońskiej centrali w Suwa, w prefekturze Nagano, muzeum poświęcone swojej historii. Placówka składa się z dwóch części: odnowionego Muzeum Monozukuri i całkiem nowej Izbie Pamięci. Odwiedzający będą mogli poznać rozwój firmy Epson i zobaczyć jej dawne produkty. Izba Pamięci znajduje się w zabytkowym, odrestaurowanym budynku z 1945 r., gdzie kiedyś mieściła się administracja firmy.

Firma Duplo poszerzyła swoje portfolio o urządzenie do lakierowania w formacie B2+ – DuSense DDC-8000. Ta – jak podaje producent – prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego i metalizowania w linii. Urządzenie przeznaczone jest do uszlachetniania m.in. okładek książek, a także opakowań, wizytówek, wszelkiego rodzaju wydruków akcydensowych – od jednego arkusza po nakłady produkcyjne.

Sun Chemical wprowadził do swojej oferty SunConnect – kolejny moduł wzbogacający pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.