Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zarządzanie barwą w produkcji na bazie tektury falistej

Zarządzanie barwą w produkcji na bazie tektury falistej

Fot. Sun Chemical

Sun Chemical wprowadził do swojej oferty SunConnect – kolejny moduł wzbogacający pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.

SunConnect to – jak podkreśla producent – dokładne, cyfrowe narzędzie służące do komunikacji kolorystycznej, pozwalające na dopasowywanie właściwych barw i kontrolę jakości druku za pomocą smartfona, tabletu bądź komputera stacjonarnego. Ten moduł do zarządzania barwą umożliwia – w przyszłości – rozbudową do pełnej wersji SunColorBox. Zestaw narzędzi i usług pozwala na stabilną, dokładną, cyfrową komunikację kolorystyczną w całym łańcuchu dostaw. Wchodzące w skład pakietu aplikacje i usługi mają za zadanie wspierać drukarnie i przetwórców opakowań w dokładnym cyfrowym odwzorowaniu kolorów specjalnych (firmowych), bez względu na położenie zakładu produkcyjnego.

SunConnect eliminuje konieczność fizycznego wysyłania wzorników z centrum kolorystycznego do klienta i z powrotem, generując oszczędności czasowe i finansowe dla obu stron, a także – jak podkreśla Sun Chemical – zapewniając właściwą dokładność kolorystyczną. W konsekwencji usprawniany jest cały proces komunikacji kolorystycznej, co skraca czas niezbędny na uzgodnienie właściwej barwy, jaka ma zostać zastosowana w produkcji.

Sun Chemical stworzył także narzędzie SunConnect Digital Color Sensor, które jest uzupełnieniem dostępnego już na rynku urządzenia referencyjnego. To – zdaniem firmy – zapewnia kompatybilność ze standardowymi procedurami dopasowywania barw.

Sun Chemical oferuje klientom również specjalną aplikację SunConnect, która wspiera operatorów w obszarze kontroli barw w oparciu o dane cyfrowe, zaś menedżerom produkcji oferuje nowe możliwości poprawy i usprawnienia procesów kontroli jakości.

Mehran Yazdani, President, Global Packaging & Advanced Materials w firmie Sun Chemical mówi: „Cieszymy się z możliwości zaoferowania SunConnect drukarniom, specjalizującym się w produkcji bazującej na tekturze falistej. Narzędzie to jest kolejnym rozwiązaniem w portfolio Sun Chemical w zakresie zarządzania barwą. Mamy nadzieję, że okaże się ono swego rodzaju przełomem dla drukarń opakowaniowych, bazujących na wodnych farbach fleksograficznych i poszukujących przyjaznego w użytkowaniu rozwiązania do color managementu klasy entry level”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.