Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Polski producent mediów do druku stawia na ekologię

Polski producent mediów do druku stawia na ekologię

Ikonos, polski producent mediów do druku wielkoformatowego, poinformował, że jednym z priorytetów w działalności firmy jest postawa proekologiczna mająca na celu osiągniecie neutralności dla klimatu i środowiska. Jak wygląda plan rozwoju marki oraz co obejmują inwestycje w obszarze ekologii?

Do najważniejszych działań podejmowanych przez producenta z Opola należą:

- eliminacja PVC z produktów (PCV FREE media),
- stawianie na odnawialne źródła energii,
- redukcja odpadów i optymalizacja cyklu produkcji w fabryce Ikonos,
- wdrażanie nowych, innowacyjnych i ekologicznych produktów na rynek za sprawą nowopowstałego Centrum Badawczo-Rozwojowego Ikonos,
- rozwój ekologicznych linii produktów,
- zastosowanie nowoczesnych systemów i technologii,
- gospodarowanie przedsiębiorstwem w obiegu zamkniętym (gdzie zasoby są zużywane w sposób bardziej zrównoważony).

Wśród nowości produktowych, nie zawierających PCV, warto wymienić m.in.:

- Mesh Ikonos PCV-Free bez podkładu 150 g – lekki i bardzo wytrzymały na rozciąganie i rozdarcie materiał; umożliwia swobodny przepływ powietrza, dźwięku i światła; nie zawiera PCV i szkodliwych ftalanów; przeznaczony do zadruków: ekosolwent, solwent, UV, latex;

- baner Ikonos PCV-Free 280 g Matt – baner z certyfikatem Oeko-tex Standard 100; przeznaczony do zadruków: ekosolwent, solwent, UV, latex;

- folia do szkła PET Ikonos Decorative – seria Profiflex Deco ART jest rodziną materiałów samoprzylepnych przeznaczonych do dekoracji szkła, bazujących na foliach PET; wszystkie materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na liniach (seria Linea), kwadratach (seria Quadro) lub kropkach (seria Punto) w różnych wariantach kolorystycznych: jasnosrebrnym, ciemnosrebrnym i białym; materiał nie zawiera PVC.

- folia Polypropylen Film MRT PP100 – wysokiej jakości produkt do drukowania atramentami wielkoformatowymi. To białe, matowe, nowoczesne podłoże do drukowania o grubości 100 mikrometrów. Materiał nadaje się do recyklingu, nie zawiera PCV, odznacza się bardzo wysoką drukownością; klej kanalikowy znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, a w rezultacie umożliwia także poprawianie błędów, które w innych okolicznościach zmusiłyby do ponownego wykonania pracy. Materiał pozwala uzyskać żywe i ostre obrazy, jednocześnie przyczynia się do redukcji szkodliwych substancji. Oszczędza czas pracy, zmniejsza ilość odpadów i jest bezpieczny dla zdrowia.

Z pełną ofertą Ikonos można zapoznać się na stronie ikonos.pl

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sezon urlopowy nadal trwa i prawdopodobnie część z Państwa wróciła już z urlopów, a kolejni Państwo udaliście się wypoczywać. My kończymy pracę nad dwoma grzbietami naszego miesięcznika (już wkrótce do Państwa rąk trafi numer lipcowo-sierpniowy oraz specjalny dodatek pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”), a jednocześnie rozpoczynamy przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”. Tradycyjnie podejmiemy w nim tematykę maszyn i urządzeń do zadrukowywania i uszlachetniania opakowań i etykiet, fleksografii; tektury falistej i litej, opakowań kartonowych; znakowania, pakowania oraz bezpieczeństwa opakowań.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na wrześniowych targach Taropak i Polagra Food (Poznań, 26–28.09) i FachPack (Norymberga, 27–29.09).
Zapraszamy do współtworzenia tego wydania np. poprzez zamieszczenie artykułów eksperckich i promocyjnych, reklam oraz prezentację oferty swojej firmy w następujących zestawieniach numeru: Dostawcy rozwiązań i usług do produkcji opakowań i etykiet oraz Producenci opakowań giętkich i etykiet.

Dostępna jest już pełna wersja raportu – w języku polskim – przygotowanego przez firmę badawczą Keypoint Intelligence, w którym zawarto wyniki testów najnowszych ploterów eko/żywicznych Mutoh z serii XpertJet Pro. Specjaliści poddali analizom modele 1341SR Pro i 1641SR Pro – obydwa będą prezentowane na stoisku Atrium Centrum Ploterowego podczas Festiwalu Marketingu (Warszawa, 14–15.09). Co wykazały testy?

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.