Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Poznaliśmy wyniki konkursu Metsä Board

Poznaliśmy wyniki konkursu Metsä Board

Wybrano zwycięzcę międzynarodowego konkursu na projekt opakowania Better with Less – Design Challenge. Zwycięski projekt Iiro Numminena, pod nazwą „Stretching Inner Part”, jurorzy uznali za wyjątkowo atrakcyjny, wszechstronny, skalowalny i łatwy do wdrożenia.

Konkurs na projekt opakowania Better with Less – Design Challenge został zorganizowany przez Metsä Board w celu znalezienia nowych, przyjaznych dla środowiska i funkcjonalnych rozwiązań dla niektórych z najczęściej używanych i najszybciej zwiększających popularność opakowań konsumenckich. Do rozpoczętego w listopadzie ubiegłego roku konkursu zgłoszono łącznie 302 projekty opakowań z 38 krajów. W skład międzynarodowego jury konkursu weszli uznani eksperci różnych dziedzin – opakowań, projektowania, strategii marki i innowacji.

Zwycięski projekt „Stretching Inner Part” został zgłoszony w kategorii handlu elektronicznego. Jest to wkładka do pudełka z tektury falistej, która umożliwia pakowanie produktów o różnych rozmiarach bez użycia folii bąbelkowej. Ten elastyczny produkt może być używany do pakowania różnych typów towarów, zapewniając, że pozostaną w odpowiednim miejscu opakowania podczas transportu. Iiro Numminen otrzymał za swój projekt nagrodę główną w wysokości 10 tys. euro.

„Zwycięski projekt pomaga w ograniczeniu stosowania tworzyw sztucznych w postaci termoformowanych wkładek z folii bąbelkowej. Starannie przemyślano równowagę między sztywnością tektury a wytrzymałością potrzebną do podtrzymywania ciężaru” – powiedział przewodniczący jury konkursowego, Cyril Drouet, Design & Innovation Director w Metsä Board.

Pierwsze wyróżnienie przyznano projektowi „Plastic banning toilet roll”, którego autorem jest Jeroen Caelen. Jego praca została zgłoszona w kategorii dzikiej karty. Jest to opakowanie papieru toaletowego z sześciokątną rurką z tektury, która służy również jako uchwyt rolki. Ta praca zyskała uznanie zarówno jurorów, jak i szerszej publiczności, będąc najlepiej ocenioną przez obserwatorów.

Drugie wyróżnienie przyznano projektowi Abdullaha Cama - „The Moisture face creme cosmetic package”. Opakowanie tekturowe, które może być wielokrotnie używane, jest połączone z wymienną wkładką z tworzywa sztucznego. To rozwiązanie sprawia, że zabezpieczenie z tworzywa sztucznego lub folii staje się zbędne, a recykling opakowania jest łatwiejszy.

Paweł Krawczugo otrzymał trzecie honorowe wyróżnienie za projekt „TWIST” – nienarzucające się, ale funkcjonalne opakowanie kosmetyków lub innych produktów. Zarówno drugie jak i trzecie wyróżnienie przyznano w kategorii opakowań kosmetyków.

Metsä Board ufundowała również nagrodę dodatkową – staż dla jednego studenta lub studentki w jej zespole ds. usług opakowaniowych w Szanghaju. Otrzymał ją Alessandro Grossi, który zaprojektował opakowanie przekąsek z którego można wykonać pacynkę do zabawy dla dzieci.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.