Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Oferta Roland na targi Fespa

Firma Roland DG zapowiedziała udział w roli wystawcy w zbliżających się targach FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 19–22 marca 2024 r.), gdzie zamierza zaprezentować swoją najnowszą linię urządzeń oraz znane już, cieszące się uznaniem i popularnością modele ploterów drukujących.

Nowe europejskie centrum rozwoju CCL otwarte

CCL Industries – globalny producent etykiet, zabezpieczeń i opakowań – w styczniu 2024 r. otworzył nowoczesny zakład produkcyjny w austriackim Dornbirn. Powstające tam z wykorzystaniem technologii dekoracji EcoFloat zrównoważone etykiety termokurczliwe trafiają do firm w całej Europie, także w Polsce. W ramach inwestycji o wartości 50 mln euro firma ponad dwukrotnie zwiększyła powierzchnię zakładu w porównaniu do poprzedniej lokalizacji w Hohenems (teraz wynosi ona 20 tys. m2) oraz zainstalowano nowy park maszynowy.

Stowarzyszenia branżowe wspierają regulacje prawne UE

Intergraf – europejskie stowarzyszenie przemysłu poligraficznego, skupiające 22 federacji członkowskich z 21 krajów, oraz UNI Europa – organizacja zrzeszająca ponad 40 związków zawodowych z branży wydawniczej, poligraficznej i opakowaniowej, wydały wspólne oświadczenie, w którym podkreślają potrzebę i wagę zmiany przepisów dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych zgodnie z tzw. Zielonym Ładem UE.

Fespowa „mikrofabryka” z dużym udziałem polskiej firmy

Antigro Designer – polski producent oprogramowania do personalizacji druku – będzie w tym roku głównym dostawcą technologii podczas wydarzenia Personalise Make Wear (Microfactory) w części Personalisation Experience podczas targów FESPA Global Print Expo 2024 w Amsterdamie (19–22 marca).

Tektury z certyfikatem kompostowalności przydomowej

Metsä Board uzyskała certyfikat kompostowalności przydomowej dla wszystkich swoich białych kraftlinerów i tektur litych (z wyłączeniem gatunków powlekanych PE). Certyfikat wydany przez DIN CERTCO potwierdza zgodność z normą NF T 51-800.

Nagrodzeni za transparentną gospodarkę leśną

Stora Enso znalazła się w rankingu „Forest A List”, stworzonym przez organizację non profit CDP, uwzględniającym firmy realizujące transparentną i proekologiczną politykę korporacyjną, związaną z gospodarką leśną. Jak podkreśla w specjalnym komunikacie, na liście – stworzonej w oparciu o kwestionariusz przygotowany przez CDP – tylko nieliczne przedsiębiorstwa spośród 21 tys. biorących udział w badaniach mogą pochwalić się wskaźnikiem „A”.

Umowa o wyłącznym partnerstwie

DS Smith, globalny dostawca rozwiązań opakowaniowych, ogłosił podpisanie drugiej z rzędu pięcioletniej umowy z Mondelēz International, na mocy której stał się wyłącznym dostawcą opakowań z tektury falistej w Europie dla koncernu oferującego przekąski. W portfolio giganta jest wiele znanych marek, m.in. Oreo, LU, TUC i ciastka Belvita, pieczone przekąski 7Days, czekolada Cadbury Dairy Milk, Milka, Cote d'Or i Toblerone, czy serek Philadelphia.

BZ Graf na rosnącym rynku RPG

Białostocka drukarnia BZ Graf, należąca do giełdowej grupy poligraficznej Kompap, umacnia swoją obecność na rynku gier fabularnych. To właśnie w Białymstoku są drukowane podręczniki do gier RPG (role-playing games) jednego z największych w Polsce wydawców z tej branży – Black Monk, które trafiają do graczy na różnych kontynentach.

Współpraca na rzecz automatyzacji procesów pakowania

Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Mimaki będzie świętować 20-lecie na targach Fespa

Mimaki Europe na targach FESPA Global Print Expo 2024 (19–22 marca br.) zaprezentuje najnowszą technologię druku UV, w tym zupełnie nowe produkty. Jako oficjalny partner FESPA w zakresie doskonalenia UV producent pokaże niektóre ze swoich najbardziej zaawansowanych, energooszczędnych rozwiązań UV w przestrzeniach RAI Amsterdam oraz we własnym Centrum Doświadczalnym, położonym zaledwie 10 minut od terenów wystawowych.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.