Home / Czytelnia

Nowości książkowe

Web-to-print - pierwsze kroki

Poradnik ten, opracowany przez Radę E-Biznesu amerykańskiej organizacji PIA/GATF, przedstawia obecnie jedną z najważniejszych technologii sprzedaży usług druku akcydensowego. Odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące usług Web to Print i związanych z nimi rozwiązań technicznych będą pomocne dla wszystkich pracowników branży poligraficznej, którzy zamierzają zainwestować w tę technologię.
Cena zakupu: cena książki 20 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Barwy druku

Leksykon wiedzy o technice offsetowej z minimalną ilością tabel, wykresów, wzorów i regułek. Autorka książki – Ewa Rajnsz – w nad wyraz przystępnej formie opisuje wszystko, co jest ważne, aby móc nazywać siebie „specjalistą farb drukarskich”.
Cena zakupu: cena książki 60 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych

Zasadnicza część słownika obejmuje ponad 2400 haseł i ma charakter leksykonu. Terminy angielskie opatrzono polskimi objaśnieniami znaczeń oraz odniesieniami do określeń synonimicznych i bliskoznacznych. Angielsko-polski zrąb główny wyposażono w indeks polsko-angielski, również mający charakter słownikowy. Powstał więc nowoczesny tezaurus, obejmujący wiele pojęć znanych tylko w kręgach profesjonalistów, a także precyzujący często stosowane w praktyce nazwy i określenia.
Cena zakupu: cena książki 50 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Polecamy

Poligraficzny słownik terminologiczny

Słownik zawiera objaśnienia 2600 haseł z zakresu wszystkich procesów poligraficznych od podstawowych po komputeryzację i informatykę. Zawarte są również odpowiedniki pojęć w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim.
Cena zakupu: cena książki 53 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Poligrafia - procesy i technika

Książka zawiera informacje na temat wszystkich etapów produkcji poligraficznej (opracowywanie oryginałów, składanie komputerowe, wykonywanie form drukowych, drukowanie, procesy introligatorskie i wykończeniowe). Omówione są także zagadnienia związane z podłożami drukowymi i farbami graficznymi. Sporo miejsca poświęcono też procesom reprodukcji ilustracji barwnych, odgrywającym istotną rolę w przygotowaniu form drukowych.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 10,50 zł

Lettera Magica

W ciągłej sprzedaży posiadamy książkę LETTERA MAGICA – wydaną przez spółkę Polski Drukarz, autorstwa Krzysztofa Tyczkowskiego.
Przewodnik po sztuce typografii, przeznaczony dla wszystkich, którzy zajmują się projektowaniem typograficznym, niezależnie od tego, czy mają przygotowanie plastyczne, czy też wykonują zawód grafika-projektanta opierając się głównie na intuicji i czerpiąc z gotowych wzorów. Książka cieszy się dużym uznaniem i jest chętnie kupowana przez adeptów sztuki typograficznej.
Cena zakupu: cena książki 45 zł + koszty pakowania i wysyłki 16,00 zł

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Brytyjska drukarnia Prima zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał wytwórczy. Wdrożenie zbiegło się w czasie z uzyskaniem przez drukarnię Prima certyfikatu BRCGS Grade A.

Firma Roland DG wprowadziła na rynek płaskie plotery atramentowe VersaOBJECT CO-i, zaprojektowane do wysokojakościowego i wydajnego druku bezpośredniego na trójwymiarowych przedmiotach. Te wszechstronne urządzenia pozwalają nanosić skomplikowane grafiki na różne rodzaje podłoża (m.in. tworzywa sztuczne, skórę, drewno i metale), na przedmioty o wysokości do 242 mm i wadze do 100 kg, także o powierzchniach delikatnie zakrzywionych lub nierównych.

W kwietniu br. poznaliśmy laureatów dorocznych nagród The Foil & Specialty Effects Association (FSEA). W gronie tym znalazły się dwie firmy z Polski.

Za sto dni, 18 i 19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI odbędą się targi Festiwal Marketingu. Podczas wydarzenia nowości i premiery zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy i poligrafii – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS oraz dostawcy mediów i maszyn. Organizatorzy eventu zapowiadają liczne premierowe prezentacje na stoiskach wystawców (więcej na ten temat TUTAJ) oraz cieszące się popularnością uczestników wydarzenia towarzyszące.

W tym roku Werner Kenkel – producent tektury falistej i opakowań – świętuje 45-lecie istnienia. Przygotowania do jubileuszowej imprezy, która odbyła się 8 czerwca, trwały aż 16 miesięcy. Na jej potrzeby w rekordowo krótkim czasie (zaledwie pięciu dni) powstało całe miasto – KartonCity. Do jego budowy zużyto 8 878 m² tektury oraz 44 391 m² papieru.

Progroup – europejski producent papierów na tekturę falistą i tektury falistej – na początku maja sfinalizował przejęcie terenu firmy Sappi zlokalizowanego w Stockstadt koło Frankfurtu. To pierwszy kluczowy etap dla nowego zakładu Progroup, działającego na zasadzie gospodarki obiegowej. Zgodnie z aktualnymi planami do końca dekady nad Menem ma zostać uruchomiony najnowocześniejszy zakład zrównoważonej produkcji papieru na tekturę falistą z około 200 miejscami pracy.

Smurfit Kappa opublikowała 17. Raport Zrównoważonego Rozwoju, z którego wynika, że firma zrealizowała cztery spośród wyznaczonych średniookresowych celów zrównoważonego rozwoju Better Planet 2050. Założenia programu określają zobowiązania firmy do tworzenia zrównoważonej przyszłości poprzez: niskoemisyjne rozwiązania opakowaniowe o obiegu zamkniętym, zwiększanie wsparcia dla lokalnych społeczności, w których firma prowadzi działalność, oraz podnoszenie jakości życia swoich pracowników.