Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Epson Europe

Zarząd Epson Europe wyznaczył Borisa Maneva na stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju korporacyjnego. Jego nominacja to efekt przyspieszenia w organizacji programu zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji. Celem firmy jest osiągnięcie do 2050 r. ujemnego bilansu emisji dwutlenku węgla i rezygnacja z wykorzystania zasobów kopalnych. Plany te wynikają ze średnioterminowej strategii korporacyjnej oraz wizji i zobowiązań środowiskowych.

Nowy dyrektor ds. zarządzania produktem w EyeC GmbH

EyeC GmbH, globalny dostawca zautomatyzowanych systemów weryfikacji i kontroli grafiki oraz druku, ogłasza powołanie Nico Hagemanna na stanowisko nowego dyrektora ds. zarządzania produktami. Na tym stanowisku będzie on odpowiedzialny za dalszy rozwój całego portfolio rozwiązań, w tym grup produktów EyeC Proofiler i EyeC ProofRunner. W swojej nowej roli Hagemann będzie podlegał bezpośrednio zarządowi.

Mimaki Europe z nowym dyrektorem zarządzającym

Mimaki Europe – producent drukarek atramentowych i technologii cięcia, ma nowego dyrektora zarządzającego. Takahiro Hiraki'ego zastąpił Takao Terashima, który może pochwalić się ponad 25-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej, zdobytym w japońskiej korporacji na różnych szczeblach. W nowej roli będzie mógł wykorzystać znajomość branży, umiejętności biznesowe, analitycznego myślenia i budowania zespołów oraz obszerną wiedzę na temat przedsiębiorstwa.

Reorganizacja w hubergroup

MHM Holding GmbH opublikował komunikat dotyczący zmian personalnych w jego kierownictwie. Poprzedni dyrektor generalny, Heiner Klokkers, rozstał się z firmą. Dwóch długoletnich menedżerów najwyższego szczeblaTaner Bicer, odpowiedzialny za dział chemiczny grupy oraz Carsten Zölzer, szef działu offsetowego, dołączają do zarządu spółki holdingowej, który będą tworzyć wraz z Brittą Hübner, odpowiedzialną za transformację grupy. Obaj pozostaną również dyrektorami zarządzającymi hubergroup Deutschland GmbH i zachowają swoje obecne obowiązki.

Zmiany systemowe i personalne w 3M

Firma 3M poinformowała, że 1 stycznia 2024 roku w strukturach 3M została zawiązana nowa dywizja o nazwie Industrial Specialties Division. Szefem funkcjonującej w jej ramach komórki Paper & Print East Europe Region (EER) został Piotr Lis, będący w 3M osobą odpowiedzialną za rynek poligraficzno-papierniczy na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Jak podano, zmiany systemowe i utworzenie nowego działu mają na celu wzmocnienie udziału i struktur rynkowych firmy oraz są odpowiedzią na potrzeby jej klientów i partnerów.

Nowy dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Durst GmbH

Powstała prawie pięć lat temu spółka joint venture Koenig & Bauer Durst GmbH poinformowała o planach rozwijania potencjału badawczo-rozwojowego. W tym celu firma rozszerzy swoją działalność w Redebuel w Niemczech oraz powoła nowego dyrektora zarządzającego. Roberta Stablera, kierującego spółką joint venture od jej powstania, zastąpi Daniel Velema, który w lutym dołączy do zespołu.

Weilburger Grafik-Polska wzmacnia zespół

Firma Weilburger Grafik-Polska – dostawca lakierów, farb i klejów dla przemysłu poligraficznego – poinformowała, że do jej zespołu z początkiem stycznia br. dołączyła Beata Biesiadecka, obejmując stanowisko dyrektora sprzedaży.

EyeC reorganizuje swoją działalność w Polsce

Firma EyeC, dostawca systemów do kontroli druku inline i offline, poinformowała o zmianach dotyczących jej obecności w naszym kraju. Teraz, gdy poprzedni dyrektor zarządzający, Marcin Weksler, przeniósł się do innych obszarów biznesowych, EyeC Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stanie się wyłącznym przedstawicielem światowego lidera z siedzibą w Hamburgu, płynnie kontynuując obsługę klienta w Polsce. Obecnie EyeC na rodzimym rynku reprezentują: Konrad Sadowski, który jest związany z firmą od 2014 r. i będzie odpowiedzialny za sprzedaż i serwis, oraz Wojciech Mrugacz, który również jest częścią zespołu od 2017 r., i wspiera bezpośrednią obsługę lokalnych klientów.

Polska Izba Książki z nowym dyrektorem generalnym

Z początkiem roku 2024 nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Polskiej Izby Książki. Pełniącą tę funkcję od listopada 2011 r. Grażynę Szarszewską-Kühl zastąpiła Ewelina Szyszkowska.

Duane Pekar obejmuje stanowisko CEO firmy Mark Andy

Firma Mark Andy, producent maszyn wąskowstęgowych do drukowania etykiet i opakowań, poinformowała o zmianie na stanowisku CEO. Z dniem 28 listopada br. funkcję tę objął Duane Pekar, zastępując w tej roli Jasona Desai, który pozostaje w strukturach Mark Andy jako członek Rady Nadzorczej.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.