Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / X-Rite Pantone na Emballage

X-Rite Pantone na Emballage

Firma X-Rite Pantone weźmie udział w targach dla producentów opakowań Emballage w Paryżu, które odbędą się w dniach 17–20 listopada – stoisko będzie usytuowane obok stoiska partnera firmy, Esko. X-Rite zaprezentuje swoje rozwiązania dla drukarń, producentów opakowań i właścicieli marek, ułatwiające im zarządzanie barwą w całym łańcuchu produkcyjnym w ich przedsiębiorstwach.

Na obydwu stoiskach promowane będzie rozwiązanie PantoneLive bazujące na chmurze, które daje ciągły dostęp do informacji na temat kolorów marek. Jest ono połączone z bazą danych setek tysięcy kolorów i ma wsparcie najnowszej technologii pomiaru barwy. Cyfrowe palety barw zostały rozszerzone, by stworzyć niezależne standardy kolorów, pozwalające na właściwą reprodukcję barwy na zróżnicowanych podłożach.
PantoneLive zostało wyprodukowane przez X-Rite Pantone, ale stanowi część oprogramowania Esko Color Engine. Rozwiązanie to wykorzystywane jest m.in. przez projektantów, pracowników produkcji czy właścicieli marek, ponieważ łączy standardy kolorystyczne we wszystkich etapach produkcji, bez względu na rodzaj druku czy zadrukowywane podłoża.
Ponadto X-Rite Pantone pokaże inne rozwiązania do zarządzania barwą, które mogą ze sobą współpracować:
- ColorCert – system kontroli jakości barwy
- X-Rite eXact – urządzenie kontrolno-pomiarowe, zaprojektowane by spełnić wszystkie wymagania nowoczesnej drukarni, studiów prepress, mieszalni farb, laboratoriów, działów kontroli jakości. X-Rite eXact Advanced może być wykorzystywany jako wysokiej klasy densytometr, umożliwiający m.in kontrolę wszystkich gęstości optycznych, przyrostu wielkości punktu, kontrastu i trappingu. W drukarniach, które wprowadziły najnowsze normy druku, ISO, G7, PSO lub JPMA, wykorzystywane są funkcje spektrofotometryczne urządzenia oraz funkcje związane ze standaryzacją druku.
- eXact Scan – opcja spektrofotometru X-Rite eXact, umożliwia zarówno pomiar punktowy, jak i skanujący, dając szybki odczyt pasków kontrolnych z druku
- InkKeyControl – opcjonalne oprogramowanie do kontroli druku we wszystkich strefach farbowych
- InkFormulation 6.2 – wersja udostępnia wszystkie kolory z biblioteki PantoneLIVE i innych bibliotek za jednym kliknięciem; umożliwia skalibrowanie grubości warstwy farby w druku offsetowym i ponowne wykorzystanie resztek farb w nowej recepturze.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.