Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / drupa 2016 – skazani na sukces

drupa 2016 – skazani na sukces

Przyszłoroczne targi drupa będą wiodącym wydarzeniem dedykowanym drukowi i rozwiązaniom crossmediowym w kalendarzu imprez branżowych. Przedstawiciele mediów z całego świata i wiodący na rynku gracze, producenci i dystrybutorzy wyrażają swoje poparcie dla drupy – część z nich już zamówiła powierzchnie wystawiennicze, większe niż podczas poprzedniej edycji imprezy w 2012 roku. 17 miesięcy przed rozpoczęciem targów (31 maja 2016), było już zarezerwowane 80% powierzchni – jeżeli ta tendencja się utrzyma, na drupie 2016 zajęta będzie cała.

Werner M. Dornscheidt, President & CEO Messe Düsseldorf, komentuje: „Na tak wymagającym obecnie rynku osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Żadna inna impreza nie ma tak wiele do zaoferowania, zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym. Zainteresowanie, jakim cieszą się targi drupa 2016, świadczy o tym, że strategia, na którą się zdecydowaliśmy, jest skuteczna i przynosi wymierne rezultaty”.
Motto targów drupa 2016 brzmi: touch the future (dotknij przyszłości), ponieważ organizatorzy imprezy postanowili zwrócić uwagę na najnowocześniejsze technologie, które napędzają branżę poligraficzną: drukowaną elektronikę, druk 3D, inkjet i ich zastosowanie na skalę przemysłową. Otwierają one również zupełnie nowe kierunki rozwoju, zwłaszcza dla firm zajmujących się opakowaniami i drukiem przemysłowym.
Według danych Smithers Pira (Wielka Brytania) sprzedaż w sektorze druku opakowań będzie wzrastać każdego roku o 4 punkty procentowe – do wartości 970 miliardów dolarów amerykańskich w 2018 roku. Wiele wskazuje również na to, że szykuje się wzrost w sektorach druku przemysłowego. Od roku 2008 roku rynek ten, w którego skład wchodzi również produkcja powierzchni dekoracyjnych i laminowanych, ceramiki, części do różnych pojazdów, artykułów promocyjnych oraz produktów elektronicznych, wzrastał każdego roku o 13,4% i w 2013 roku jego wartość wyniosła 43,7 miliarda dolarów.
Eksperci z firmy InfoTrends (USA/Wielka Brytania) oszacowali wartość tego rynku na 100 miliardów dolarów. „Dostrzegliśmy potencjał wzrostu tych rynków podczas wystawy specjalnej ‘PEPSO’ (Printed Electronics Products and Solutions), którą zorganizowano na targach drupa 2012 – mówi Werner M. Dornscheidt. – Podczas przyszłorocznej drupy do tej tematyki nawiązywać będzie jeszcze szereg innych imprez połączonych w ramach specjalnego programu i w formie pokazów ‘touch points’”.
Druk 3D rozwija się jeszcze bardziej dynamicznie. Wartość tego rynku jest obecnie szacowana na około 2,2 miliarda dolarów. Stowarzyszenie Deutscher Maschinen- und Anlagenbau, które ostatnio założyło firmę Additive Manufacturing, przewiduje, że każdego roku globalna wartość rynku druku 3D będzie rosła o 25%. Werner M. Dornscheidt wyjaśnia: „Stworzyliśmy markę ‘3D fab+print’ specjalnie dla tego sektora rynku. Podczas drupy i innych targów branżowych połączymy siły z innymi wystawcami zajmującymi się technologiami 3D, aby lepiej i efektowniej zaprezentować tę tematykę odbiorcom”.
Rynek pozytywnie reaguje na nowe kierunki rozwoju targów drupa, czego dowodem jest zainteresowanie wystawców, którzy chętnie rezerwują powierzchnie wystawiennicze. Claus Bolza-Schünemann, przewodniczący rady doradczej dla wystawców targów drupa i prezes Koenig & Bauer AG, jest otwarty na nową formułę drupy: „W dobie dynamicznie rozwijających się mediów cyfrowych w naszej branży odbyło się wiele dyskusji dotyczących sensu organizacji i uczestnictwa w targach. Mimo wszelkich zalet Internet nie może całkowicie zastąpić bezpośredniego kontaktu z klientem; najnowsze pomysły na międzynarodowym rynku mediów i druku, najbardziej innowacyjne rozwiązania i technologie powinny być prezentowane klientom bezpośrednio. Oczekujemy, że targi drupa 2016 pozwolą na nawiązanie bliższych relacji producent – odbiorca; wystawcy będą mogli wejść w bezpośrednią interakcję z odwiedzającymi i zaprezentować im m.in. najnowsze możliwości druku i technologii crossmediowych. Hasło ‘dotknij przyszłości’ jasno wskazuje kierunek dla organizatorów i wystawców – skupią się oni na innowacyjnych rozwiązaniach i koncepcjach rozwoju rynku. Firma KBA na pewno weźmie w tym udział”.
Internet i komunikacja cyfrowa bez wątpienia zmieniły szeroko rozumiany rynek druku i mediów – jak wynika z raportu „drupa Global Insights” zatytułowanego: „Jaki wpływ Internet wywarł na druk – cyfrowa powódź”. Kluczem do wszystkiego jest interakcja i połączenie najnowszych technologii w druk wielokanałowy.
Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich potrzeb i zależności, organizatorzy drupy podzielą 19 hal targowych na sektory przemysłowe i działy tematyczne. Znajdą w nich miejsce także przestrzenie specjalne, takie jak drupa innovation park, drupa cube czy parki tematyczne „touch points”. Rejestracja wystawców rozpocznie się we wrześniu br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.