Home / Czytelnia / Świat DRUKU - aktualny numer

Świat DRUKU - aktualny numer

Drodzy Czytelnicy,

20 lat temu, dokładnie 1 maja 2004 r. Polska została pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Nikt raczej nie zaprzeczy, bez względu na swoje nastawienie do wspólnoty, że członkostwo to przyniosło nam znacząco więcej korzyści niż strat, że polska gospodarka dzięki finansowym zastrzykom z Brukseli mogła się rozwinąć w ogromnym tempie i z powodzeniem konkurować z państwami „starej” Unii. Dotyczy to także polskiego sektora poligraficznego. W majowym wydaniu „Świata DRUKU” kwestie te analizuje dla Państwa Jacek Hamerliński, a komentują przedstawiciele krajowych izb i stowarzyszeń branżowych.
Sektorem poligrafii, który w ostatnich dekadach rozwinął się najmocniej, są różnego rodzaju opakowania z nadrukiem i etykiety; szczegółową analizę sytuacji rynkowej w tym sektorze przygotował Maciej Nałęcz. Na łamach tego wydania obszernie piszemy także o opakowaniach dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej oraz o konieczności stosowania w nich materiałów nadających się do stosunkowo łatwego przetworzenia, a jednocześnie spełniających wysokie wymagania np. w zakresie barierowości.
W numerze także relacje ze spotkań branżowych, przede wszystkim z największego w Polsce spotkania sektora wąskiej wstęgi, czyli Kongresu Etykiety Samoprzylepne, który odbył się w połowie kwietnia. Wspominamy także m.in. targi Fespa i Warsaw Pack, polski przystanek Manroland World Tour i konferencję „Bacause Packaging and Our Planet Matter” oraz inne wydarzenia. Nie zabrakło comiesięcznej porcji zapowiedzi „drupowych”, informacji o inwestycjach, nowościach technologicznych i materiałowych, zmianach personalnych w światowych koncernach poligraficznych.

Inspirującej lektury!

Czytaj >>>

  • Obecnie 4,5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4.296296/5 (54 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.