Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Drukarnia Graffiti z wysokonakładową linią produkcyjną

Firma Graffiti z Jaworzna od ponad 15 lat specjalizuje się w zadrukowywaniu płyt czołowych i paneli kontrolnych do sprzętu RTV/AGD w technice sitodruku. Z początkiem br. została tu uruchomiona wysokonakładowa produkcja instrukcji obsługi i innych materiałów komercyjnych w technologii zwojowego druku cyfrowego. Integralną część wdrożonych w związku z tym rozwiązań stanowią maszyny Hunkeler do wstępnego przygotowania i obróbki. Wszystkie urządzenia dostarczyła firma Docufield.

Eurographic inwestuje w introligatornię

Firma Highcon Systems poinformowała o pomyślnym wdrożeniu cyfrowego systemu sztancującego Highcon Beam 3 w zakładzie produkcyjnym Grupy Eurographic. Szczecińska drukarnia jest pierwszym klientem wersji beta izraelskiego producenta, który otrzymał autorski pakiet zwiększenia produktywności i jakości, umożliwiający aktualizację systemu Highcon Beam 2 w celu zapewnienia pełnej wydajności nowo wprowadzonego systemu Highcon Beam 3. Upgrade ma zwiększyć wydajność urządzenia o ok. 25%.

Premiera stołowego plotera tnącego Valiani

Na polskim rynku debiutuje stołowy ploter tnący Optima 160 (160 × 123 cm) firmy Valiani. Urządzenia serii Optima mogą być wykorzystywane do niemal wszystkich zastosowań w druku offsetowym i cyfrowym. Rozwiązanie sprawdzi się w cięciu grafik (krótkie i średnie serie), cięciu kartonu na opakowania, wycinaniu wzorów z tkanin, dzianin oraz z tworzyw sztucznych, jak również w prototypowaniu czy budowie mebli z tektury komórkowej. Premiera plotera będzie miała miejsce podczas warsztatów z oklejania pojazdów (Opole, 13–14 czerwca br.) w siedzibie firmy Atrium i Ikonos.

Drukarnia Admark z kolejną maszyną Labelmaster

W drukarni Admark w Złotnikach Kujawskich rozpoczęła pracę kolejna nowa wąskowstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440 Advanced. Konfiguracja maszyny pozwala na stosowanie zamiennie technik druku fleksograficznego i sitodruku z możliwością zastosowania do 13 kolorów. Inwestycja w urządzenie dopasowane do określonych potrzeb zakładu wzmocniła potencjał produkcyjny i możliwości ofertowe drukarni dla wymagającego kręgu stałych i nowych odbiorców.

Ekologiczne kartridże kartonowe

Firma Mimaki Engineering poinformowała o wprowadzeniu na globalny rynek kartonowych kartridży. Rozwiązanie, pozwalające znacznie ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych i ułatwiające recykling, zostało zaprojektowane do użytku z drukarkami ekosolwentowymi. Papierowa wersja kartridży została najpierw wprowadzona na japoński rynek (w maju 2023 r.), zaś na rynku EMEA ma być dostępna latem tego roku.

Brytyjczycy z potrójną inwestycją

Brytyjska firma poligraficzna Impress, mająca siedzibę w podlondyńskim Walton-on-Thames, w ostatnim czasie zainwestowała w trzy maszyny od Fujifilm – Jet Press 750S High Speed, Revoria Press PC1120 i Revoria Press E1 Series. Decyzja o zakupie była związana z wyeksploatowaniem jednej z używanych dotąd maszyn cyfrowych oraz potrzebą rozszerzenia możliwości i zwiększenia wydajności operacyjnej zakładu specjalizującego się w dostarczaniu materiałów marketingowych różnorodnym klientom (zarówno użytkownikom końcowym, jak i agencjom kreatywnym).

Miraclon – zmaksymalizuj czas druku dzięki zaletom technologii LED – znajdź nas na targach drupa 2024

A co by było, gdyby można było uzyskać korzyści z naświetlania diodami LED za ułamek kosztów nowego systemu LED? Teraz już możesz.
Zestaw lamp LED Shine, opracowany przez firmę Miraclon, pozwala na modernizację istniejącej kopioramy, oszczędzając czas i pieniądze dzięki lepszej równomierności naświetlenia i wydajności podczas produkcji płyt.
Zdobądź więcej informacji i poznaj korzyści płynące z instalacji zestawu lamp LED Shine.

Informacja reklamowa

IST Metz: sztuczna inteligencja wkracza do utwardzania UV!

IST Metz, wiodący innowator w technologii UV, zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie utwardzania UV na targach drupa w hali 1, stoisko A24. Pierwszy raz zaprezentowane zostaną możliwości SMARTcure – innowacyjnego asystenta utwardzania wspieranego przez sztuczną inteligencję, który określa optymalne ustawienia systemu. Oto inne nowości: Hot Swap – elastyczne przejście pomiędzy UV a LED, FREEcure – eliminuje używanie fotoinicjatorów oraz elastyczne ustawianie przesłon.

Informacja reklamowa

Fleksograf inwestuje w nową technologię naświetlania

Fleksograf studio prepress – przygotowalnia płyt fleksograficznych dla europejskich klientów z branży opakowań szerokowstęgowych – po pomyślnie przebytych beta testach zestawu lamp Shine LED od Miraclon zdecydowała o inwestycji w tę nowoczesną technologię w swoich dwóch zakładach produkcyjnych w Drużynie i Wągrowcu. Jak podkreśla Adam Malengowski, kierownik ds. przygotowania do druku, przejście na naświetlanie LED z technologii lamp fluorescencyjnych pozwoliło przy bardzo konkurencyjnych kosztach znacząco zwiększyć wydajność produkcji.

Niemiecka Grupa Procedes wierna włoskiej marce

Grupa Procedes, specjalizująca się w produkcji kompleksowych rozwiązań wielkoformatowych, w ostatnim czasie zainstalowała w dwóch zakładach w Lemwerder i Kolonii dwie nowoczesne maszyny marki Durst – P5 500. Inwestycja zwiększa możliwości produkcyjne niemieckiej firmy w zakresie realizacji projektów targowych, eventowych i dla handlu detalicznego i pozwala na sprawniejszą obsługę klientów. To kolejny etap wieloletniej współpracy przedsiębiorstw, obejmującej łącznie 13 instalacji.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.