Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Zrównoważone rozwiązania zwiększające wydajność i rentowność

Zrównoważone rozwiązania zwiększające wydajność i rentowność

Firma Kodak podczas targów drupa 2024 prezentuje wiele zaawansowanych technologicznie nowości dla cyfrowej i konwencjonalnej produkcji poligraficznej. Jak podaje producent, rozwiązania pozwalające na szybki druk atramentowy oferują większą wszechstronność produkcji i możliwości w trybie inline; rozwiązania w technologii offsetowej poprawiają wydajność, automatyzację i pozwalają firmom prowadzić bardziej zrównoważoną działalność.

Nowa maszyna do powlekania wstępnego Kodak Optimax Pre-coater umożliwia wydajne nakładanie primera na podłoża w trybie inline lub offline w produkcyjnym druku atramentowym. To zoptymalizowane do użytku z primerami Kodak Optimax, rozwiązanie jest demonstrowane w linii z maszyną Kodak Prosper Ultra 520 na stoisku producenta. Umożliwia druk na niemal każdym rodzaju papieru, minimalizuje zużycie tuszu i poprawia czas schnięcia, a w efekcie realnie pomaga drukarniom przenieść więcej zadań z offsetu na druk atramentowy.

Z portfolio nowych rozwiązań wykończeniowych Kodak Finishing Solutions, opracowanych i wyprodukowanych przez firmę Kodak, Prosper Ultra 520 Press jest prezentowana w linii z rozwiązaniami roll-to-roll i roll-to-fold. Pełnokolorowa ulotka jest składana i przycinana na linii produkcyjnej. Dodatkowo plakaty są wycinane z zadrukowanych rolek i układane w stosy w aplikacji nearline.

Nowa listwa drukująca Kodak Prosper Print Bar, która zawiera systemy drukujące Kodak Prosper Plus lub Prosper S-Series, zapewnia elastyczność i dokładność rejestracji kolorów w druku hybrydowym inline lub nearline. Wykorzystując autorską technologię Stream Inkjet i atramenty Ektacolor na bazie wody, Prosper Print Bar umożliwia drukowanie monochromatyczne do CMYK z płynną szerokością druku do 315 mm przy wstępnie skonfigurowanych rozwiązaniach lub szerszą przy niestandardowych konfiguracjach. Jak zapewnia producent, ta innowacja może być zintegrowana z maszynami offsetowymi, fleksograficznymi i wklęsłodrukowymi, a także z liniami postpress i konwertującymi w celu uzyskania wysokiej jakości nadruku na niestandardowych opakowaniach, zabezpieczeniach i komercyjnych zastosowaniach drukarskich.

Maszyna Kodak Prosper Ultra 520, zasilana technologią ciągłego druku atramentowego Kodak Ultrastream, drukuje różne aplikacje wysokiej jakości na żywo każdego dnia podczas targów drupa. Korzystając z atramentów Kodachrome, urządzenie jest demonstrowane z pełną prędkością produkcyjną do 152 m/min. Zdaniem producenta Prosper Ultra 520 umożliwia drukowanie w wysokiej rozdzielczości przy pełnej prędkości – nawet w przypadku aplikacji o wysokim pokryciu atramentem, wymagających błyszczącego papieru. Zapewnia jakość porównywalną z offsetem i oferuje elastyczność drukowania na szerokiej gamie podłoży, w tym na papierze niepowlekanym i powlekanym, standardowym papierze offsetowym, papierze gazetowym i papierze makulaturowym.

Rozwiązania offsetowe, które poprawiają wydajność, automatyzację i zrównoważony rozwój

Nowa forma bezprocesowa Kodak Sonora Ultra jest szczytowym osiągnięciem technologii bezprocesowej firmy, otwierając nowe możliwości w zakresie kontrastu obrazu, tolerancji ekspozycji na światło białe i stabilności obrazu na formie do sześciu tygodni przy przechowywaniu w ciemności.

Sonora Ultra ma zwiększyć produktywność i elastyczność maszyn drukujących, jednocześnie otwierając drzwi do różnorodnych korzyści, które wynikają z wyeliminowania chemii i sprzętu do przetwarzania form.

Nowy Kodak Magnus Q3600 Titan Platesetter jest jednym z najbardziej wszechstronnych systemów CTP na rynku. Oferuje zwiększoną automatyzację, produktywność i niezawodność obrazowania form 4-up, 8-up i VLF (maks. 1600 × 2083 mm). Z konfiguracją ładowania wielu palet (MPL) dla maksymalnie 7500 płyt online i opcjonalną prędkością W-Speed przepustowość osiąga 52,6 form na godzinę (przy szerokości formy 1,030 mm wzdłuż bębna). Innowacyjne rozwiązanie VLF CTP oferuje dokładniejsze, szybsze i bardziej niezawodne pozycjonowanie głowicy obrazującej Kodak Squarespot.

Oprogramowanie workflow do inteligentnej integracji druku cyfrowego i tradycyjnego

Jak przekazuje producent, oparte na przeglądarce rozwiązanie SaaS do zarządzania treścią Kodak Prinergy Access 2.0 zawiera nową, zastrzeżoną technologię Intelligent Layout, która dynamicznie nakłada pliki dokładnie i wydajnie dla dowolnej linii produkcyjnej. PRINERGY Access ma zapewnić nabywcom druku kontrolę nad przygotowaniem plików z dowolnego miejsca i usprawniać przesyłanie plików, przygotowywanie, układanie i kierowanie plików gotowych do produkcji. Obejmuje również portal klienta z funkcją Smart Review, a także oprogramowanie Kodak Preflight+, zarządzanie kolorami, zarządzanie plikami, tworzenie kopii zapasowych, przechwytywanie i routing.

W dzisiejszej erze druku oprogramowanie jest kluczem do płynnej i udanej integracji technologii druku offsetowego i cyfrowego. Platforma Kodak Prinergy ma zapewnić pojedyncze, zintegrowane i przyszłościowe rozwiązanie przepływu pracy, które konsoliduje produkcję w cyfrowych i analogowych procesach drukowania; dodatkowo jest kompatybilna z niemal każdym oprogramowaniem i sprzętem innych firm i łączy się z wieloma maszynami cyfrowymi.

Producent promuje również rozwiązania biznesowe Kodak Prinergy. Jest to pierwsze w pełni zintegrowane i zarządzane portfolio oprogramowania biznesowego dla branży poligraficznej firmy, obejmujące specyficzne dla druku aplikacje MIS/ERP, e-commerce i aplikacje do współpracy. Elastyczne i skalowalne kompleksowe rozwiązanie dla organizacji dowolnej wielkości, Prinergy Business Solutions ma zapewniać klientom jedną platformę do pracy i jednego dostawcę do współpracy. Platforma ta jest dostępna do demonstracji na stoisku Kodak i jego partnera branżowego Koenig & Bauer podczas targów drupa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.