Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Duplo podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2023

Duplo podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2023

Automatyzacja produkcji – to najważniejsza cecha maszyn Duplo, jakie firma promowała podczas tegorocznej edycji RemaDays Warsaw. Poza tym uwagę odwiedzających zwracały: innowacyjność i szerokie możliwości tych urządzeń. Dla Duplo Polska targi stały się okazją nie tylko do spotkań z obecnymi jej klientami, którzy poszukują kolejnych maszyn, ale także do poznania nowych, którzy planują zakup urządzeń do wykańczania.

„Możemy śmiało powiedzieć, że prezentacja Duplo podczas tej międzynarodowej imprezy była jedną z największych w zakresie maszyn do introligatorni. Goście targowi mogli zobaczyć na naszym stoisku w pracy „na żywo” wiele maszyn do wykańczania wydruków – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca. – Odwiedzili nas zarówno przedstawiciele drukarń cyfrowych, jak również offsetowych. Maszyny Duplo obsługują bowiem wydruki z obu tych technologii. Także firmy, które mają u siebie działy poligraficzne – nasz sprzęt doskonale sprawdza się bowiem w różnego rodzaju instytucjach czy w firmach produkcyjnych. Byli wśród nich goście nie tylko z Polski, ale także z krajów ościennych i – co ciekawe – z Azerbejdżanu, Indii, Stanów Zjednoczonych i innych, znacząco oddalonych od naszego kraju. Odwiedzający poszukiwali konkretnych rozwiązań, głównie niewielkich maszyn o sporych możliwościach. Urządzenia można było zobaczyć przy produkcji konkretnych aplikacji. Tego typu pokazy skłaniały wiele firm do podjęcia z nami rozmów oraz finalizacji kontraktów podczas targów”.

Goście podkreślali fakt, że posiadanie urządzeń z oferty Duplo może odmienić ich biznesy. „Wiedzą o tym doskonale ci, którzy kupili u nas już kilka urządzeń – mówi Gabriela Swat. – Również firmy, które zdecydowały się na pierwszą maszynę Duplo i podczas targów rozmawiali z nami o kolejnych. Automatyzacja i możliwości, jakie oferują przyciągnęły też do nas zupełnie nowych klientów, w tym przedstawicieli firm ze stosunkowo niewielkim stażem rynkowym. Co istotne – rozmowy z nimi były bardzo rzeczowe i konkretne, dotyczyły bowiem konkretnych rozwiązań”.

Wśród prezentowanych urządzeń w ofercie targowej Duplo mogli oni bowiem znaleźć maszyny, które – jak podkreśla firma – są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku: automatyzujące produkcję, a także ograniczające liczbę osób zaangażowanych w procesy związane z wykańczaniem wydruków. „Nasi klienci niejednokrotnie podkreślają, że zakup maszyny Duplo spowodował, że procesy które wykonywane były wcześniej przez trzy osoby czy trzy różne urządzenia, może obecnie wykonywać – bazując na jednej maszynie – jeden operator. Co więcej, jednocześnie może on zajmować się jeszcze czymś innym. To spore oszczędności dla każdego zakładu, a tego obecnie poszukują firmy. Wiele z nich nie dysponuje ogromnymi budżetami, ale mają świadomość konieczności inwestowania i dlatego oferowane przez nas maszyny spotkały się z dużym zainteresowaniem gości odwiedzających targi” – mówi Gabriela Swat.

Dodatkowym priorytetem jest dla nich również możliwość oszczędności w zakresie strat materiałowych, które to materiały są obecnie drogie i każda oszczędność w tym zakresie przekłada się nie tylko na korzyści drukarni, ale także jej klientów. „W naszej bogatej ofercie możemy znaleźć wiele takich propozycji – mówi Gabriela Swat. – Nie wszystkie udało nam się zaprezentować podczas targów, choć na naszym stoisku można było zobaczyć sporo maszyn”. Wśród nich były różnego rodzaju systemy do wykańczania wydruków (w tym tnące, bigujące, a także takie, które łączą wiele funkcji w jednym przebiegu).

Nowości

Firma Duplo Polska podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw zaprezentowała nową falcerkę w swojej ofercie – model DF-1300, która spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Jest to urządzenie do złamywania papierów offsetowych i kredowych. Firma zaprezentowała też najnowszy powielacz cyfrowy w swojej ofercie - DP-X850. Drukuje on z prędkością do 200 stron na minutę i jest przygotowany na duże obciążenia produkcyjne. Jest on – jak podkreśla Duplo – jednocześnie rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska – zastosowano w nim bowiem nowe farby i matryce.

Ciekawe aplikacje w centrum zainteresowania

„Uwagę odwiedzających targi RemaDays Warsaw przyciągnęła niewielka maszyna na naszym stoisku – foliarko-złociarka Miyacoh DC-30, a dokładniej – aplikacje, wyprodukowane przy pomocy tego urządzenia. Były one na tyle ciekawe i zwracające uwagę, że klienci nie mogli uwierzyć, że pochodzą z tej niewielkiej, bardzo prostej w obsłudze maszyny. Wielu z naszych gości niemal od razu zdecydowało się na jej zakup” – mówi Gabriela Swat.

Rozwiązania automatyzujące produkcję

Goście odwiedzający stoisko Duplo mogli prześledzić cały proces tworzenia wydruków – od impozycji, poprzez drukowanie i wykończenie na automatycznym multifinisherze Duplo – DC 618 z opcjami do perforacji i bigowania wzdłużnego. „Zapewnia on wydajną produkcję wizytówek, zaproszeń, winiet, ulotek, zawieszek, pocztówek, folderów, kuponów i innych akcydensów w znacznie krótszym czasie, a ponieważ są to produkty podstawowe w środowisku poligraficznym jego wdrożenie może przynieść drukarni duże korzyści” – podkreśla Gabriela Swat.

Kolejnym prezentowanym urządzeniem na stoisku Duplo był stół tnący w formacie B2 – Duplo PFi. To rozwiązanie do produkcji takich prac jak personalizowane opakowania, etykiety, karty, naklejki, puzzle, materiały POS o nietypowych kształtach, a więc poszukiwanych obecnie przez klientów. W tym roku zaprezentowaliśmy też nietypowe opakowania, które zazwyczaj kojarzą się z produkcją na sztancy – kontynuuje Gabriela Swat.

Kolejnym z prezentowanych urządzeń była bigówko-falcerka Touchline CF-375 – przeznaczona do produkcji folderów, składanych ulotek, pocztówek, zaproszeń, okładek, teczek, plecków do kalendarzy i innych podobnych produktów. Targowe portfolio Duplo Polska uzupełniała automatyczna bigówka – DC-446 – do obsługi wydruków cyfrowych, szybko zmieniających się zleceń i zmiennych nakładów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.