Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / drupa news / Eksperci Xerox podsumowują tegoroczne targi drupa

Eksperci Xerox podsumowują tegoroczne targi drupa

Tegoroczna drupa upłynęła pod znakiem cyfry, najczęściej powtarzanym słowem była „szybkość” i „inwestycje”, a najważniejszym wnioskiem okazał się ten, że mimo ekonomicznych zawirowań, niełatwych ostatnich lat i mocnej konkurencji, sektor ma się coraz lepiej i inwestuje w nowe narzędzia. Potwierdzają to eksperci firmy Xerox, która w tym roku zaprezentowała szereg premierowych rozwiązań – od serii maszyn Xerox CiPress 500, CiPress 325, iGen150, Color 550/560, po innowacyjne narzędzia workflow i rozwoju biznesu.

„Klient oczekuje szybkości i jakości, niezależnie od zamawianego nakładu czy typu zlecenia. I właśnie skracanie tempa realizacji projektów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości końcowego produktu w założonym, ograniczonym budżecie, jest jednym z największych wyzwań dla dostawców produktów i usług związanych z szeroko pojętym drukiem. Wygrywają ci dostawcy, którzy w krótkim czasie są w stanie zrealizować zamówienia na dowolną ilość czy to opakowań, czy książek w kolorze. Takie oczekiwania klientów skłaniają do inwestowania w rozwój druku cyfrowego, którego jakość jest już porównywalna z produkcjami offsetowymi” – komentuje Stanisław Pieczara, PSG Marketing Manager w Xerox Polska.
Tegoroczna drupa odzwierciedlała światowe trendy na rynku poligraficznym, czyli przede wszystkich rosnącą rolę druku cyfrowego. Według Franka Romano, profesora Rochester Institute for Technology, do 2020 poziom produkcji offsetowych zmniejszy się do 30–40% całości druku. Zdaniem Wernera Dornscheidta (President & CEO Messe Düsseldorf), kolejnym trendem jest także rosnąca rola opakowań jako narzędzia reklamowego i marketingowego. Szacuje się, że sektor druku na opakowaniach urośnie o ok. 7% do 2014 r. Mocny jest również obszar custom publishing – wydawnictw budujących markę firm i ich relacje z pracownikami i z klientami.
Firma Xerox, podążając za światowymi trendami, skoncentrowała się na segmencie druku cyfrowego. Na jej stoisku, o powierzchni aż ok. 2322,58 m2, goście mogli zapoznać się z szeregiem rozwiązań właśnie do cyfrowego druku, jak CiPress 500, CiPress 325, iGen150, Color 550/560, oraz z narzędziami workflow i oprogramowaniem XMPie.
„Celem tegorocznych targów drupa było zaprezentowanie dostawcom druku cyfrowego narzędzi oraz najnowszych technologii, których wdrożenie pozwoli na zwiększenie efektywności prowadzonych działań. Xerox na bieżąco analizuje rynek i rozszerza swoją ofertę rozwiązań z obszaru doradztwa biznesowego, sprzętu i oprogramowania optymalizującego koszty, oszczędzającego czas, materiały i zaangażowanie pracowników” – podsumowuje Stanisław Pieczara.
Zdaniem przedstawicieli firmy Xerox, bezwodne systemy drukujące techniką inkjetową będą stanowiły nowy punkt wyjścia dla rozwoju rynku. Konstruktorzy Xeroxa stworzyli system drukujący CiPress 500 i CiPress 325, dedykowane m.in. drukarniom i przedsiębiorstwom zajmującym się drukiem transakcyjnym oraz marketingiem bezpośrednim. Wykorzystując te rozwiązania można uzyskać wysoką jakość kolorowych zdjęć lub grafik na zwykłym, tanim papierze, bez konieczności stosowania specjalnych procedur przygotowawczych np. dla papieru.
Dla dostawców druku szybka i efektywna realizacja zleceń oraz stała jakość oznaczają zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa. Oczekiwania te, zdaniem firmy Xerox, spełnia nowe urządzenie iGen 150. To najbardziej, jak podaje producent, wydajna maszyna arkuszowa w swoim segmencie, a jakość uzyskiwana przy jej użyciu jest taka sama, jak w druku offsetowym. iGen 150 jest zatem dobrym rozwiązaniem do realizacji niskonakładowych zleceń dla wymagających odbiorców.
Na tegorocznych targach drupa można było zapoznać się również z rozwiązaniami firmy XMPie, należącej do korporacji Xerox. Zespół XMPie i Xerox zaprezentował innowacyjne narzędzia z zakresu zarządzania personalizowaną komunikacją wielokanałową (Individualized Communications Management – ICM), wideo, web-to-print, marketingu na żądanie, druku zmiennych danych, spersonalizowanych mediów cyfrowych oraz narzędzia do prowadzenia zintegrowanych kampanii 1:1.
Rozwiązania tego typu sprawdzają się przy realizowaniu kampanii z obszaru transpromo – łączących kolorowy druk cyfrowy, rozwiązania IT z zakresu zarządzania komunikacją personalizowaną oraz dane płynące z systemów CRM. Dzięki temu klient docelowy otrzymuje komunikat sformułowany w taki sposób, jakby kierowany był do jednej, konkretnej osoby. Właśnie tego typu przykładowe kampanie transpromo można było przeanalizować w trakcie targów drupa, w towarzystwie ekspertów Xerox i XMPie.
Wielkim zainteresowaniem mediów i gości z całego świata cieszyło się spotkanie z Ursulą Burns, globalnym prezesem firmy, na specjalnie zaaranżowanej konferencji prasowej. Ursula Burns wspominała o sile, efekcie synergii i możliwościach rozwoju, jakie firmom może dać integracja dwóch obszaru biznesu – usługowego i produktowego.
Uczestnictwo firmy w targach uświetniły również specjalne występy legendarnej kanadyjskiej grupy Cirque du Soleil – artystów łączących sztukę cyrkową z nowoczesną muzyką oraz efektami świetlnymi i specjalnymi, których występy trzy razy dziennie przykuwały uwagę całej hali. Odwiedzający mogli też uczestniczyć w warsztatach social media, na których poznali możliwość wykorzystania mediów społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook czy LinkedIn do promocji swoich produktów i usług. Kolejną atrakcją było spotkanie promocyjno-integracyjne dla klientów i partnerów Xerox w muzeum zabytkowych samochodów, na którym bawiło się ponad 900 osób. Do odwiedzenia stoiska Xerox i zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami firmy zachęcały gigantyczne (największe na całych targach) ekrany LCD.
Jednym z kluczowych elementów ekskluzywnego spotkania największych klientów poligraficznych Xerox, zrzeszonych w organizacji Premier Partner, był film dokumentujący sukces, jaki odniosła firma Totem z Inowrocławia na rynku druku książek cyfrowych. Sukces Totemu doskonale ilustruje trend przechodzenia na druk na żądanie, widoczny wśród europejskich wydawców.
O trendach w branży można też było porozmawiać na targach w kontekście rozwoju branży poligraficznej w Polsce. Zorganizowany 9 maja polski dzień został przypieczętowany publikacją raportu KPMG i Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.
Wielkim zainteresowaniem gości targów cieszyły się rozwiązania prezentowane w ramach drupa innovation park. Od początku targów duże emocje wśród zwiedzających wzbudzała najnowsza technologia mająca w przyszłości zrewolucjonizować rynek poligraficzny – nanografia. Kolejną technologią, która wzbudziła emocje u zwiedzających, był druk 3D. Zaprezentowane zostały rozwiązania m.in. do trójwymiarowej produkcji opakowań leków, które „przypominają” pacjentowi o tym, że musi je przyjąć. Jak przewidują eksperci, rozwój technologii zależy teraz od stworzenia nowych, lepszych materiałów produkcyjnych. Czy dominujące w tym roku trendy utrzymają się do następnej edycji, okaże się w czerwcu za 4 lata, podczas następnej edycji targów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.