Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Finał 44. edycji konkursu FINAT Label Competition

Najnowsza odsłona konkursu FINAT Label Competition – prestiżowego globalnego wydarzenia w branży etykietowej – przyciągnęła rekordową liczbę zgłoszeń (236); wzięło w nim udział 45 firm z 22 krajów z całego świata. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 22 maja br. w trakcie Europejskiego Forum Etykiet FINAT w Atenach.

Nagrody Magellana 2024 przyznane

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” po raz 16. przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych – pod względem merytorycznym i graficznym – książek turystycznych i podróżniczych. W tym roku komisja konkursowa przyznała 12 nagród głównych, 22 wyróżnienia i 2 wyróżnienia specjalne. Uroczysta gala odbyła się 24 maja podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Finał XIV Konkursu Graficznego „Essa”

Za nami finał 14. Międzynarodowego Konkursu Graficznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowanego przez Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie. 18 kwietnia br. ogłoszono wyniki rywalizacji, która polegała na stworzeniu projektu na temat „Essa” (młodzieżowe słowo roku 2022). Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba 350 prac, które młodzi zdolni przysłali z wielu miast Polski i z zagranicy.

Ranking Polskich Drukarń Dziełowych 2023/2024

Do 18 kwietnia br. wydawcy mogą przesyłać wypełnione ankiety, na podstawie których organizatorzy pierwszej części tegorocznego Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych – „Wydawcy wybierają drukarnie” – opracują 23. już listę najlepszych polskich zakładów poligraficznych. Drugi rok z rzędu nie ma podziału drukarń na offsetowe i cyfrowe – wydawcy wybierają jedną, ich zdaniem najlepszą. Ranking, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, przebiega w dwóch etapach.

Finał VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2024 r. w Zakładzie Technologii Poligraficznych przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie odbył się finał ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Do finału zakwalifikowało się 76 uczniów z 26 szkół i jedenastu województw, wyłonionych z grona 931 uczestników rywalizacji z 59 szkół i szesnastu województw z całej Polski. Tegoroczni finaliści to w ok. 25% uczniowie klas piątych, w 29% uczniowie klas czwartych, 28% uczniowie klas trzecich, 18% uczniowie klas drugich, 0,2% uczniowie klas pierwszych.

Konkurs Strefa Studenta uznany przez WPO

Konkurs Strefa Studenta, będący częścią programu Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, zdobył uznanie World Packaging Organization (WPO), która organizuje prestiżowy konkurs WorldStar Student Awards, określany mianem najważniejszego wydarzenia dla młodych projektantów opakowań. Co to oznacza w praktyce?

Poszukiwane: radość, duma, nadzieja…

Do 1 kwietnia 2024 r. uczniowie szkół ponadpodstawowych – techników i liceów w kraju i za granicą – mogą przesyłać prace konkursowe do Międzynarodowego Konkursu Graficznego „Essa”, który organizuje Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie. Celem rywalizacji jest upowszechnianie i popularyzacja artystycznej fotografii cyfrowej i grafiki reklamowej oraz rozwijanie kreatywności w przygotowaniu projektu. Konkurs polega na stworzeniu projektu na temat „Essa”.

Trwa VIII edycja Konkursu Poligraficznego

Dn. 15 grudnia 2023 r. zakończył się pierwszy i drugi etap VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Tegoroczna edycja, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Finał odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 12.00 w budynku ZTP.

Wystartował konkurs Innovation Print Awards 2024

Do 31 marca 2024 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu Innovation Print Awards o zasięgu globalnym, organizowanego przez firmę Fujifilm od 2007 r. Rywalizacja jest skierowana do branży komunikacji graficznej i umożliwia drukarniom, projektantom i kreatywnym umysłom zaprezentowanie swoich prac – przygotowano 13 kategorii zastosowań druku.

Tytuł Omniplasta czeka na targach Plastpol 2024

Z początkiem lutego ruszyła XIII edycja konkursu Omniplast, którego celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Przedsięwzięcie organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem tworzywa.pl w ramach Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol (Kielce, 21–24 maja br.).

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.