Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs Model Young Package 2024 w słodkiej odsłonie

Konkurs Model Young Package 2024 w słodkiej odsłonie

Do 31 grudnia 2024 r. można nadsyłać prace na międzynarodowy konkurs projektowy Model Young Package. W otwartej rywalizacji organizowanej przez Grupę Model może wziąć udział każdy, kto skończył 15 lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są opakowania na wszelkiego rodzaju słodycze, a jej celem jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki je postrzegamy i doświadczamy. Łączna pula nagród wynosi 28 tys. euro. Wszyscy finaliści otrzymają zaproszenie na ceremonię wręczenia nagród w Pradze (czerwiec 2025 r.), a dodatkowo mogą wygrać staż w Grupie Model.

W konkursie oceniane są oryginalne i innowacyjne prototypy zrównoważonych opakowań wykonanych z papieru, tektury falistej i litej oraz innych materiałów papierowych, które są powszechnie stosowane w projektowaniu opakowań. Rywalizacja jest przeznaczona zarówno dla młodych talentów (od 15 lat), jak i doświadczonych projektantów opakowań (prace mogą zgłaszać i uczestnicy indywidualni, i zespoły). W jej najnowszej odsłonie pod hasłem „Pudełko na słodycze” zadanie konkursowe polega na stworzeniu opakowania, które „nie tylko chroni i zabezpiecza jego zawartość, ale też opowiada historię, tworzy wrażenia i rozpala zmysły”.

Co ważne, profesjonalne jury oceni prace z uwzględnieniem takich cech jak: innowacyjność i kreatywność zaprojektowania, oryginalność i wrażenie wizualne, funkcjonalność opakowania, ergonomię opakowania, potencjał produkcyjny, aspekty zrównoważonego rozwoju oraz jakość obróbki prototypu.

W pierwszym, otwartym etapie rywalizacji młodzi projektanci (do grudnia br.) przesyłają za pomocą formularza internetowego prototypy wyłącznie w formie cyfrowej – projekt ma zawierać zdjęcia stworzonego opakowania oraz opis; projekt powinien powstać w oparciu o jeden z dwóch briefingów. Twórcy prac zakwalifikowanych do drugiego etapu będą konkurować w ramach Professional Challenge z uznanymi czołowymi projektantami; celem jest opracowanie gotowych do produkcji opakowań w oparciu o rzeczywiste wymagania klientów.

Rejestracja rozpocznie się we wrześniu 2024 r. Wszystkie szczegółowe informacje, w tym instrukcje dotyczące udziału w konkursie, dostępne są na stronie: www.modelgroup.com/pl/pl/model-young-package.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.