Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Premiery, kontrakty i rozmowy na stoisku Fujifilm podczas RemaDays 2023

Premiery, kontrakty i rozmowy na stoisku Fujifilm podczas RemaDays 2023

Agnieszka Głowacka – Business Development Manager POD w Fujifilm Poland i Manuel Ramirez – POD Applications Manager, Graphic Communication Division w Fujifilm Europe

Tegoroczne targi RemaDays Warsaw zakończyły się dla firmy Fujifilm i jej partnerów handlowych dużym sukcesem. Goście zwiedzający wystawę mogli obejrzeć podczas pokazów „na żywo” kilka zaawansowanych rozwiązań przemysłowych z jej oferty, bazujących na technologii druku cyfrowego.

Na stoisku Fujifilm duże zainteresowanie wzbudzała cyfrowa maszyna Revoria Press PC1120 – egzemplarz targowy prosto ze stoiska trafi do drukarni Gomeo z Krakowa (umowę sfinalizowała firma DKS – autoryzowany dystrybutor maszyn Fujifilm). Podczas RemaDays Warsaw podpisany został przez Fujifilm kontrakt na dostawę kolejnej takiej maszyny do drukarni cyfrowej QPrint. Firma rozpoczęła też – jak podaje Agnieszka Głowacka, Business Development Manager POD w Fujifilm Poland – kilkadziesiąt kolejnych rozmów handlowych dotyczących tego rozwiązania. Na stoisku prezentowana była też, po raz pierwszy w Polsce, maszyna typu flatbed – Acuity Prime 30 LED. Jeszcze przed targami oficjalnie została zaanonsowana współpraca Fujifim w obszarze rozwiązań produkcyjnych z jej nowym, autoryzowanym dystrybutorem – firmą Digipress. Pierwsza maszyna – ApeosPro C810, zaprezentowana na stoisku drugiej z wymienionych, została sprzedana przez nią do drukarni Rafael z Krakowa. Co więcej, był to pierwszy kontrakt na wdrożenie tego urządzenia nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy spotkać się z przedstawicielami branży poligraficznej i reklamowej, którzy licznie odwiedzili nasze stoisko – mówi Agnieszka Głowacka. – Choć maszyna Revoria Press PC1120 ma już pierwszych użytkowników w naszym kraju, jest stosunkowo nową propozycją w ofercie firmy Fujifilm. Jednak z pewnością to ta propozycja wzbudziła największe zainteresowania naszych gości ze względu na ogromne możliwości, jakie oferuje. Urządzenie umożliwia drukowanie w sześciu kolorach w jednym przebiegu: są to CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród sześciu dostępnych: białego, złotego i srebrnego, różowego czy toneru przezroczystego (dla podłoży gładkich bądź fakturowanych). Jeszcze większe możliwości otwiera przed użytkownikami opcja zastosowania w tej maszynie koloru białego, co może poszerzyć ofertę drukarni chociażby o drukowanie etykiet czy zadrukowywanie folii. Zadbaliśmy też o to, by procesy produkcyjne były w niej znacznie skrócone dzięki kolorom, które nanoszone są w jednym przebiegu. Oglądając wydruki z tej maszyny nasi goście nie mogli uwierzyć, że maszyna bazuje na technologii cyfrowej. Zapewnia ona bowiem jakość na poziomie offsetu, a możliwość drukowania tu unikatowych produktów końcowych może pozytywnie wpłynąć na rozwój biznesów”.
Revoria Press PC1120 może bowiem drukować różnego rodzaju akcydensy, opakowania, etykiety, książki, a także wysokiej jakości zdjęcia, albumy artystyczne itp. generując przy tym większe marże.

Agnieszka Głowacka dodaje, że podczas RemaDays Warsaw firma prezentowała dwie zupełnie nowe w jej ofercie maszyny: Acuity Prime 30 LED i ApeosPro. Druga z wymienionych była prezentowana na stoisku firmy Digipress, będącej nowym, autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań marki Fujifilm w naszym kraju. Jej udziałem stał się też pierwszy kontrakt na dostawę ApeosPro C810 do drukarni z Polski – Rafael z Krakowa, która będzie zarazem jej pierwszym użytkownikiem w Europie.
Maszyna ApeosPro pracuje w technologii 10-bitowej, co – jak podkreśla producent – pozwala na uzyskiwanie ponad miliarda barw na realizowanych na niej wydrukach. „Jest to jedyna maszyna z tego sektora rynku, wyposażona w głowicę LED – mówi Agnieszka Głowacka. – Urządzenie cechują wysoka jakość i stabilność druku, ale też – co obecnie ma ogromne znaczenie – niższe zużycie materiałów i energii”.

Na stoisku firmy Fujifilm – po raz pierwszy w Polsce – została zaprezentowana również maszyna typu flatbed, przeznaczona dla firm z segmentu wielkoformatowego druku cyfrowego – Acuity Prime 30 LED. „Oferuje ona wysokiej jakości druk na bardzo szerokiej gamie podłoży sztywnych (ma bowiem płaski stół) oraz giętkich – mówi Wojciech Bartczak, Senior Area Sales Manager w Fujifilm Poland. – A takich rozwiązań, które zwiększają możliwości produkcyjne, poszukują obecnie klienci. Rozpoczęliśmy więc szereg rozmów handlowych, przed nami testy z klientami, zatem jesteśmy przekonani, że już wkrótce maszyny te rozpoczną pracę w polskich drukarniach. Acuity Prime 30 LED może bowiem tworzyć różnorodne, atrakcyjne produkty drukowane, które dobrze wyglądają zarówno z daleka jak i z bliska, a możliwość drukowania białymi i bezbarwnymi atramentami pozwala wytwarzać na niej wysokiej jakości i kreatywne prace, a tego rodzaju produkty są dla rynku szczególnie atrakcyjne. Klienci bowiem poszukują, co również pokazały targi, możliwości tworzenia prac niestandardowych, wyróżniających się od innych, bo to zapewnia użytkownikom przewagę konkurencyjną. Acuity Prime 30 LED może być doskonałym narzędziem do tego typu aplikacji”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.