Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

PIK ma nowego prezesa

W dn. 22 maja br. odbyły się wybory na prezesa oraz członków rady Polskiej Izby Książki na kadencję 2024–2028. O stanowisko prezesa ubiegało się troje kandydatów: Elżbieta Brach z wydawnictwa Ostrogi, Magdalena Hajduk-Dębowska z wydawnictwa Karakter oraz Paweł Filar z firmy dystrybucyjnej Platon. Najwięcej głosów otrzymała szefowa krakowskiego wydawnictwa Karakter i tym samym objęła funkcję Prezeski Polskiej Izby Książki na kolejne cztery lata. Przeprowadzone zostały także wybory do Rady PIK.

Jacek Stencel ponownie prezesem PSSiDC

Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego poinformowało, że podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenie Członków PSSiDC, które odbyło się 14 maja 2024 r. w Golf Park Mikołów, w związku z kończącą się kadencją wybrano nowego Prezesa Zarządu stowarzyszenia. Po raz kolejny został nim Jacek Stencel.

Roszady personalne w Inkcups

Amerykańska firma Inkcups, dostarczająca maszyny do druku cyfrowego i tampondruku, poinformowała o zmianach w kierownictwie, które mają przyspieszyć rozwój przedsiębiorstwa i wesprzeć jego ekspansję na nowych rynkach. W ostatnich dniach marca br. stanowisko dyrektora generalnego objął Rick Hajec. Pełniący dotąd tę rolę założyciel firmy Benjamin Adner został dyrektorem ds. innowacji, zaś James Burns, dotąd wiceprezes ds. sprzedaży, został awansowany na stanowisko dyrektora handlowego.

Zmiany personalne w Flint Group

Koncern Flint Group poinformował o planowanych zmianach kadrowych. Po pomyślnym zakończeniu restrukturyzacji zadłużenia firmy jesienią ubiegłego roku i powołaniu nowego zarządu, Steve Dryden – dyrektor generalny, zamierza opuścić przedsiębiorstwo jeszcze w tym roku. Nowy CEO zostanie ogłoszony w swoim czasie, tymczasem Dryden będzie nadal pełnił swoje obowiązki.

Nowy członek zarządu Progroup AG

Beate Flamm dołączyła do zarządu producenta papieru na tekturę falistą i tektury falistej Progroup. Jest odpowiedzialna za obszary Human Performance Management (personel), komunikację i marketing, a także Corporate Social Responsibility.

Zmiany w zarządzie Heidelberga

Firma Heidelberger Druckmaschinen poinformowała o dalszych zmianach w kierownictwie. Z końcem czerwca Ludwin Monz na własną prośbę ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego, a zastąpi go Jürgen Otto. Ponadto nowym członkiem zarządu przedsiębiorstwa zostanie David Schmedding, pełniący funkcję dyrektora ds. sprzedaży.

Zmiany w kierownictwie Esko

Firma Esko – dostawca zintegrowanych rozwiązań programowych i sprzętowych, które digitalizują, automatyzują i przyspieszają proces produkcji drukowanych opakowań – poinformowała o mianowaniu na stanowisko prezesa Joëla Deperneta, który przez ponad trzy ostatnie lata pełnił w firmie funkcję dyrektora technicznego.

Reorganizacja w Heidelbergu

Firma Heidelberger Druckmaschinen poinformowała o planowanych zmianach w Radzie Nadzorczej przedsiębiorstwa. Jak podano, latem wygasną kadencje dwóch jej członków. Fritz Oesterle opuści Radę z powodu osiągnięcia limitu wieku uprawniającego go do kandydowania; Ferdinand Rüesch zamierza z kolei przejść na emeryturę i sukcesywnie oddawać następcom wszystkie pełnione w firmie funkcje. Nazwiska nowych członków Rady poznamy po dorocznym walnym zgromadzeniu zaplanowanym na lipiec br.

Nowy prezes X-Rite

X-Rite Incorporated, jeden z globalnych liderów w dziedzinie nauki i technologii związanych z color managementem, poinformowała o mianowaniu Jeffa McKee prezesem firmy. Jest on związany z przedsiębiorstwem od 20 lat, ostatnio zajmował stanowisko dyrektora finansowego (CFO). W nowej roli będzie odpowiedzialny za poprowadzenie X-Rite w przyszłość cyfrowego zarządzania kolorami, automatyzacji i wizualizacji 3D.

PID z nowym dyrektorem biura

W dn. 20 lutego 2024 r. funkcję dyrektora biura Polskiej Izby Druku objęła Małgorzata Olszewska-Nowicka. Jako osoba całe życie zawodowe związana z branżą, swoim bogatym doświadczeniem i rozległą wiedzą postanowiła teraz wesprzeć działania Izby.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.