Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Inspekcja w druku szerokowstęgowym

Inspekcja w druku szerokowstęgowym

Firma EyeC dołączyła do swojego portfolio nowe rozwiązanie do kontroli druku szerokowstęgowego – ProofRunner Wide Web. Jak podaje producent, system tez zapewnia superszybką i precyzyjną 100-proc. inspekcję druku, niezmiennie wysoką wydajność kontroli przy każdej prędkości maszyny drukującej oraz dane dokumentujące jakość i wyniki inspekcji. Wykrywanie wad w czasie rzeczywistym optymalizuje wydajność i bezpieczeństwo procesu produkcyjnego.

Nowy system kontroli inline umożliwia ultraszybką, 100-proc. kontrolę druku na wstędze o maksymalnej szerokości 1700 mm, dla każdego typu produktów z roli, takich jak opakowania giętkie lub ulotki. Urządzenie po nieskomplikowanej instalacji bezpośrednio na maszynie drukującej lub wycinającej wykonuje 100% inspekcję wydruków. Intuicyjny i wielojęzyczny interfejs użytkownika umożliwia konfigurację w ciągu kilku sekund, nawet w przypadku skomplikowanych zleceń. Kamera 8k ze skanowaniem liniowym zapewnia wysoką precyzję kontroli obrazu wydruku przy pełnej prędkości maszyny.

W innowacyjnym i w pełni zautomatyzowanym procesie ProofRunner Wide Web porównuje najpierw obraz druku z gotowym do druku plikiem PDF i automatycznie identyfikuje obraz druku. Maska kontrolna wygenerowana na etapie przygotowania do druku definiuje obszary kontroli. Kontroli poddawane są teksty, grafika, odchylenia kolorystyczne, dane zmienne oraz kody 1D i 2D umieszczone na całym obszarze druku. Cechą szczególną tego rozwiązania jest zdolność do automatycznego wykrywania wadliwych obszarów i ostrzeganie operatora w czasie rzeczywistym w przypadku znaczących odchyleń. Dzięki bieżącemu wykrywaniu błędów można je natychmiast zidentyfikować, oszczędzając w ten sposób drogie materiały eksploatacyjne i cenny czas pracy maszyny.

Kompletny i szczegółowy raport z inspekcji generowany po każdej pracy służy do dalszych działań, analiz i komunikacji. Jednocześnie automatycznie generowany dokument stanowi przydatne wsparcie o charakterze walidacji, na przykład jako rzetelne przygotowanie do przeprowadzenia audytu i związanych z nim surowych wymagań normy ISO.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.