Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Zautomatyzowane zszywanie zeszytowe

Zautomatyzowane zszywanie zeszytowe

Müller Martini Prinova Digital

Firma Müller Martini wprowadza na rynek nową, wysoko zautomatyzowaną maszynę do oprawy zeszytowej – Prinova Digital. Światową premierę tego rozwiązania zaplanowano podczas Hunkeler Innovationdays 2023 (Lucerna, 27 lutego – 2 marca br.).

Podczas szwajcarskiego wydarzenia producent udowodni, że Smart Factory to już nie tylko produkcja w miękkiej i twardej oprawie – także czasopisma, broszury i katalogi zszywane zeszytowo są coraz częściej drukowane i produkowane w technologii cyfrowej. Wydajna, ekonomiczna i w miarę możliwości niewymagająca pracy manualnej produkcja krótkich serii wymaga zastosowania w pełni zautomatyzowanego workflow w cyklu produkcyjnym od prepressu po gotowy produkt. Prinova Digital to hybrydowa maszyna do zszywania zeszytowego, pracująca z prędkością 9 tys. cykli/godz. Może być wykorzystywana nie tylko jako podstawowy model maszyny zszywającej, ale też przetwarzać konwencjonalnie drukowane prace, także w mniejszych drukarniach, realizujących produkcję niskonakładową. Podczas targów urządzenie będzie produkować nie tylko siedem cyfrowo drukowanych czasopism w różnych formatach i wariantach, ale także produkt hybrydowy, w którym treści cyfrowe zostaną uzupełnione o offsetowo drukowane sygnatury i okładki.

Na stoisku Müller Martini będzie można również zobaczyć pracujące inne rozwiązanie – linię do oprawy bezszwowej Vareo PRO (tu w wersji z wieloma ulepszeniami mającymi na celu zwiększenie wydajności). Nowy tryb mieszany pozwala drukarniom na produkcję zleceń w miękkich i twardych okładkach podczas jednego cyklu produkcyjnego, bez konieczności przezbrajania. Nowe rozwiązanie w postaci de-stackera optymalizuje podawanie bloków książkowych poprzez bezpieczne dla procesu rozdzielanie stosów składających się z bloków książkowych w miękkiej i twardej oprawie. System uzupełnia rozwiązanie sortujące za robotem tnącym InfiniTrim, które rozdziela produkty końcowe według różnych kryteriów zdefiniowanych indywidualnie przez klienta. Podczas wydarzenia linia Vareo PRO będzie produkować pięć różnych prac w twardych i miękkich okładkach o zmiennych formatach i w bardzo krótkich seriach, które na koniec będą inteligentnie sortowane.

Specjaliści Müller Martini będą także promować zalety i możliwości Connex – systemu workflow do cyfrowego uszlachetniania, Connex.Info 4.0 – systemu do kontrolowania i raportowania produkcji, oraz całej gamy usług oferowanych przez MMServices, z demonstracją portalu rozwiązań MPOWER na czele.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.